Огорожу можна зробити з чагарників

Кожен садівник хоче захистити свою садибу парканом, але звичайні паркани вже набридли всім. Як же можна зберегти свої плоди, квіти і ягоди, вирощені своїми руками? Відповідь проста, потрібно побудувати живопліт своїми руками, яка не тільки захистить ділянку, але і додасть естетичний вигляд.

Звичайний паркан зможе з величезним успіхом замінити огорожа з дерева, яка не тільки буде красиво виглядати, але і зможе захистити ділянку від потрапляння зайвого пилу з вулиці і зможе приглушити доноситься шум.


Для того, щоб зробити живопліт своїми власними силами, можна використовувати різні чагарники, наприклад такі, як смородина, малина, агрус. Крім захисту така огорожа ще й зможе порадувати свого власника смачними і стиглими плодами. Також огорожа можна зробити і з чагарників, які раз на рік будуть радувати око неймовірною красою квітів, що розпустилися.


Висота живоплоту.


Висота для такої огорожі може вибиратися сама різноманітна, в залежності від того, з якою метою ставиться огорожа із дерева. Висота може бути півметрової, у такому випадку це буде скоріше всього бордюр, який зможе відокремити квітник, криниця або лавку. Для таких невисоких огорож підходять будь-які культури, але не варто забувати і про те, що деякі з них потребують формує стрижці. Також роблять і високі паркани. Для таких високих огорож беруть саджанці заввишки півтора-два метри і при цьому висаджують саджанці всі однорідні (одного виду, віку і розвитку), дивлячись якою повинна бути ширина огорожі, рослини розташовують у ряди від 1 до 3.


Коли живопліт посаджена, то можна подумати і над тим, як прикрасити свою ділянку за допомогою натуральних матеріалів. Тут на допомогу зможе прийти таке незвичайне рішення, як скульптура з дерева. Завдяки великій різноманітності предметів, людей і тварин, які можна представити у вигляді скульптури з екологічно-чистого матеріалу, будь ділянка буде виглядати більш гармонійно та вишукано. За допомогою такої скульптури можна задати тематику місця, де вона буде стояти, створити відчуття простору і просто стати родзинкою саду.


Якщо ви вирішили поставити на своїй ділянці такий атрибут, як скульптура з дерева, та маєте навички різьблення по дереву, то можна спробувати зробити це власними силами, створити ескіз, знайти відповідний матеріал і починати творити. Яка скульптура стоятиме на ділянці, вирішувати тільки господареві, але не варто забувати про те, що ідей по створенню дерев'яних скульптур незліченна кількість.

​Современная битумная кровля

Як зробити односхилий дах гаража

Будівництво і обробка котеджів

Выбираем место для альпинария

Котел конденсаційного типу